Dokonalá jednoduchost nůžkové konstrukce

Nůžková konstrukce Klasik - rozměr 32x32 mm, tloušťka 1,6 mm

Kostry našich stanů tvoří jednodílné kloubové konstrukce typu X-truss, které se zavírají a rozevírají jedním pohybem podobně jako nůžky. Díky tomuto principu je možné stan postavit bez použití nářadí ve velmi krátkém čase 1-4 minuty podle typu a velikosti stanu, přičemž jeho složení trvá jen polovinu této doby. Stan ve složeném stavu lze snadno převézt v osobním autě. Výhodou konstrukce je její nízká hmotnost, pevnost a odolnost.

Typy nůžkových konstrukcí

Nůžkové konstrukce stanů Mikel Standard jsou vyrobeny z hliníkové slitiny o profilu 30×30 mm a tloušťce 1,5 mm. Jsou lehké a skladné, vhodné pro běžné použití jako zahradní přístřešky, prodejní stánky, apod.

Nůžkové konstrukce stanů řady Mikel Klasik jsou zhotoveny z hliníkové slitiny o profilu 32×32 mm s jakl profily o tloušťce 1,6 mm (technický list tkaniny v pdf). V naší nabídce najdete rozměry konstrukcí 2×2 m, 2×3 m,2×4 m, 2,5 x3,7 m,2,5×5 m,3×3 m,3×4,5 m a 3×6 m. Můžete si stáhnout ceník nůžkových stanů v pdf (včetně cen plachtových dílů). Nůžkové konstrukce Mikel Klasic pro Vás na přání opatříme plachtovými díly zhotovenými z kvalitní české plachtoviny v široké škále barev. Firma Mikel s.r.o. je výhradním přímým dodavatelem těchto konstrukcí od značkového výrobce z Jižní Koreje. Disponujeme největšími skladovými zásobami těchto typů konstrukcí v České a Slovenské republice.

Ještě větší stabilitu poskytují konstrukce stanů Klasik Plus, které jsou zhotoveny z hliníkové slitiny o profilu 37×37 mm a tloušťce 1,8×1,8 mm a jsou vybaveny kovovými spojkami.

Profily různých typů konstrukcí
Profily různých typů konstrukcí

Stany řady Mikel Komfort stojí na nadstandardních konstrukcích špičkové kvality od italského výrobce Qualyline. Tyto kostry jsou vyrobeny z hliníkových profilů 45×45 mm se stěnou o tloušťce 2 mm. Stan Mikel Komfort je možno postavit dokonce za méně než 1 minutu. Hliníkový rám konstrukce umožňuje její snadnou manipulaci. Vysoce stabilní teleskopické stojné nohy lze nastavit na požadovanou výšku i na nerovném povrchu. Konstrukce má nosnost 120 kg. Pohyblivé části jsou opatřeny vložkou z PVC umožňující snadný pohyb kluzných částí a bezproblémové rozevření konstrukce. U jednotlivých částí konstrukce zaujme precizní řešení všech detailů pro Vaše maximální pohodlí. U střechy je dbáno na pečlivé slícování všech spojů a švů s rámem konstrukce. Inovativní design horní kloubové spojky zaručuje větší pevnost a stabilitu celé konstrukce a zaoblení poskytuje maximální ochranu střešního textilního potahu. Plastové koncovky spojovacích částí konstrukce snižují riziko poškození profilu. Díky stavebnicovému systému lze k sobě stany spojovat a snadno tak získat větší prostor. Neposlední předností stanů Mikel Komfort je jejich elegantní design vhodný pro použití ve venkovním i vnitřním prostředí.

Pro větší stabilitu stanu v terénu a ve větrném prostředí doporučujeme našim zákazníkům používat stojny kostry zatížit závažím. Nůžkové konstrukce prodáváme rovněž samostatně bez opláštění. Velkoodběratelům pak nabízíme zajímavé slevy.